Světlé zítřky v Zemansku

středa 31. červenec 2013 17:58

Každým dnem se blížíme. Světlé zítřky a zářná budoucnost Zemanska pod vedením Velkého Bimba se blíží. Je potřeba jen ty zbylé ostrůvky negativní deviace obklíčit, přesvědčit a ty, kteří se opravdu nechtějí přidat, ty je potřeba zlomit. Vždyť jak idiotské je mít odlišný názor, zvláště pak na světlou, pozitivní budoucnost. Vždy, když jsem v minulosti přijížděl od Prahy do Plzně, tak mě fascinoval nápis na plzeňském krematoriu. "Světlu vstříc".  A nyní si říkám, že po politickém převratu, který tak efektně a nenásilně v Zemansku nastal, to krásné heslo v té nové zemi světlých zítřků bude naplněno. 

Zemansko, to je ta země zaslíbená, kde vládne vlídnou, leč nesmlouvavou rukou nikomu neodpovědný, velkých myšlenek i permanentně litrem slivovice prolitý, virózám odolávající prezident dolních 10 miliónů Zemanska. I když ho tam prý volila jen něco víc jak čtvrtina z nich. Sjednotitel, pro kterého je jakákoliv forma třídní nenávisti dobrá, aby sešikoval houfy a v jejich čele nastolil ty světlé zítřky. Ať chceš nebo nechceš, dobro se musí prosadit. Za každou cenu.

A tak koukám kukátkem do těch zítřků v té zemi zaslíbené, a co vidím ...

Že má mnoho odborníků, kteří jsou plně kvalifikováni a kteří na rozdíl od těch odstavených a lidem nenáviděných minulých vládců ví jak na to. Třeba ten ministr Želé, co umí krotit rozpočet a je mnohem odpovědnější než šílený chemik s politikou tupých škrtů, která zbídačila lid tak, že chodí do hospody už jen obden a víc jak krabičku cigár denně z těch mizerných dávek nevytáhne. Teď se to ale opravdu láme a od zítřka se konečně začne pořádně podporovat růst, a blahobyt na ministerstvech přátel Ó,jediného. A zvýší se platby tu a tam a všem nám bude hej. A růst bude. A kamarádi kamarádů taky investice dostanou, však dluhy se přeci platí, o tom žádná. To jsme viděli před nedávnem skoro v přímém přenosu, že kdo umí, ten umí. Že jeho dluhy vždycky někdo zatáhne.

A ten jeho poslední excelentní tah na zvýšení příjmů rozpočtu, to jak si nechal udělat analýzu a vědecky a statisticky zjistil, že když se na všechny vklady a majetek uvalí 10% jednorázová daň, tak to všichni musí přežít, protože jim přeci zbyde ještě 90%. A těm významným přátelům se to vrátí jinak, způsob se vždy najde. A dluhy se přeci platí.  A lidu se pak ze zbytku taky trochu rozdá. Podpora za podporu. Jako třeba ta krásná akce  "Více bůčku a piva pracujícím", kterou organizoval zemministr Tóma.

A co teprve Péca, který už konečně jmenoval Šlichtu generálem a pověřil ho řízením desetitisícového Útvaru pro ochranu oponentů Zemana (ÚOOZ). Vždyť přeci je potřeba ochránit ty pomatence s jiným názorem před rozběsněným lidem, který už ten útlak nemohl dál snášet. A jak třeba tvrdí hoši nového ÚOOZ hrdinně zasáhli a vlastní životy nasazovali, když zachraňovali Kárla Číro na Orlíku, když lid ho hnal. Málem se při tom utopili a tak se naštěstí utopil jen Kárl. Ale již jsou navrženi, hoši zlatí, na nové vyznamenání za vykonané hrdinství pro Zemansko - na Řád M. Ó,jediného Zemana. Sám Veliký jim ho připne na hruď dmoucí se pýchou.

A tak, jak tím kukátkem koukám, jsou ty zítřky opravdu oslnivé. Většina těch v minulosti pravicových bloudů prohlédla a plně podporuje politiku a kroky Ó,jediného. Ti co neprohlédli, jsou ochraňováni, seč síly k tomu pověřených policejních útvarů ÚOOZ stačí. A všechny ty internety a podobný blbosti jsou mírně usměrňovány, aby nikdo nemohl do soukolí světlých zítřků sypat písek či slinou jedovatou kalit ten nádherný optimismus samých pozitiv a sociálních jistot.

BUM, vzbudil jsem se ... Orosený jak dvanáctka čerstvě vyndaná z lednice. Tak jsem ji vypil. A pak jsem se zeptal sám sebe.

"Za jak dlouho se ten sen může naplnit v Česku?" "A neprobudím se náhodou jednoho rána opravdu ve skutečném, nefalšovaném Zemansku?"

Miroslav Tichý

Miroslav Tichý

Miroslav Tichý

Pokusím se reagovat na aktuální dění svými příspěvky do diskusní mlýnice.

Ajťák po celý život. Rád diskutuji, zvláště "politické okénko" je mým živlem.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora